środa, 13 stycznia 2016

Druga niedziela stycznia -WOŚP

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy -WOŚP
Jak co roku w drugą niedzielę stycznia odbywa się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, polegający na podsumowaniu kwoty zebranej w: licytacjach, przelewach,a przede wszystkim na podliczeniu pieniędzy, które są zbierane całą niedzielę przez Wolontariuszy. Kim jest wolontariusz? Wolontariusz to osoba pragnący pomagać w każdy sposób. Wolontariuszem może zostać każdy z nas niezwłocznie od wieku, płci, ,,sytuacji materialnej" oraz czym się zajmuje. ☺W przypadku WOŚP wystarczy,tylko znaleźć sztab w pobliżu swojej miejscowości (najczęściej sa to szkoly i instytucje). Nastepnym punktem jest zapoznanie sie z regulaminem i złożeniem odpowiedniego  wniosku, na którym trzeba podać swoje dane oraz zdjęcie Ostatnim punktem, żeby zostać ,,pełnoprawnym" wolontariuszem musimy się zgłosić po indyfikator oraz puszkę i serduszka, które są ,,tradycja". Za każdy datek dostajemy serduszko ❤ Możemy przykleić sobie je gdzie chcemy czy to na kurtke czy na zeszyt :) W wielu instytucjach i szkołach w niedzielę wiele się dzialo :) ! Były licytację, koncerty, tańce,dobra zabawa, przede wszystkim niesiona pomoc,która jest i będzie dla Nas. A Wy byliście?
W moim sztabie zebrano około 20 000 jest to bardzo duża suma,jak na moją miejscowość.  Bardzo sie cieszę, bo z tych pieniędzy zostaną zakupione różnego typu aparatury, sprzęty medyczne i wiele innych.
Jerzy Owsiak ,,główny kierownik'' przekazuje właśnie te pieniądze właśnie tego typu sprzęty., aby pomagały ludziom !
W TYM ROKU BYŁ JUŻ 24 FINAŁ POD HASŁEM: PEDIATRA ❤ GODNA OPIEKA LUDZI W PODESZŁYM WIEKU.
♡ a jak było u Was? Też jesteście Wolontariuszami? Jesteście za tym żeby wrzucać pieniądze w puszki?
Moim zdaniem warto :) dlatego ze i my kiedyś będziemy potrzebowali pomocy ☺ Przedstawiam Wam bardzo krótką fotorelację z WOŚP 
Do usłyszenia Dominika :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz