piątek, 1 stycznia 2016

Szacunek dla własnego ciała- Zdjęcia

Wiele młodych dziewczyn (chłopacy też się zdarzają) w tych czasach nie mają dla siebie szacunku, a przede wszystkim dla własnego ciała. Coraz więcej się słyszy o nagich zdjęciach lub filmikach młodych dziewcząt, ale dlaczego one to robią? Chcą się upodobać kolegą/ chłopakowi?
Dzisiejsze czasy... Jeśli młode dziewczyny teraz tak robią to co będzie za kilka lat ;( strach pomyśleć, ale dlaczego one to robią.??? Na to  pytanie możemy sobie chyba sami odpowiedzieć;
Przeprowadziłam małą sondę w mojej miejscowości oraz porozmawiałam z wieloma dziewczynami, a nawet z dwójką osób wiedzących coś na ten temat ;) Przeczytajcie co myślą mieszkańcy mojej miejscowości o tym.
Najczęstsze odpowiedzi do pytania:),,Dlaczego młode dziewczyny robią sobie nagie zdjęcia'' 
-Do tak zwanej BEKI/ŻARTU.Większość pytanych przeze mnie osób tak właśnie odpowiedziała. Jak to dla żartu zdjęcia ? Co tu ma być żartem?!
-Chcąc zatrzymać przy sobie chłopaka/dziewczynę. Hmm... Jeśli dziewczyna wyśle nagie zdjęcia chłopakowi, myśląc, że go zatrzyma przy sobie GRUBO się myli. Fakt może i z początku Go zatrzyma, ale nie na długo. Dlaczego? On będzie chciał więcej i więcej jej nagich fotek, a następnie będzie się wyśmiewał z swoimi kolegami. Prześle je dalej. Dowie się o tym cała klasa, szkoła, miejsce, w którym mieszkasz i wtedy dopiero będzie WSTYD.
-Chcąc poznać lub zaimponować komuś. Ta odpowiedzi również padła w sondzie. Chcesz komuś zaimponować(lub kogoś poznać) swoim ciałem? Nie bądź naiwna, tym nic nie zdziałasz. Pokaż, że masz rozum i jesteś kobietą z klasą :)
-Szantaż- Wyjścia są dwa : wyślesz zdjęcie i będziesz wyśmiewana lub pójdziesz na policje bądź gdziekolwiek kto Ci udzieli pomocy i sprawa ucichnie.
-Żeby siebie dowartościować. DOWARTOŚCIOWAĆ ;( to żaden sposób, żeby się dowartościować. Każdy z Nas jest piękny na swój sposób i to jest odpowiednie dowartościowanie ;)
-Żeby być ,,słit i jolo czy jak to tam się po Waszemu mówi''. Wysłanie zdjęcia nago naprawdę jest takie Yolo i w ogóle. Na pewno będziesz Taka yolo jeśli zrobisz sobie takie zdjęcie ;)
-Żeby nie dostać obelgą. ,,Będziesz mięczakiem, no dalej np Kuba też zrobił sobie takie zdjęcie :0''
-Po prostu wymieniają się nagimi zdjęciami. Coś typu ,, wyślij mi swoje nagie zdjęcia, ja tobie też wyśle''
Mam nadzieje, że Wy takiego czegoś nie robicie i nie będziecie. To od Nas zależy jaki będzie ten świat :)
Cytat: ''Zmorą 21 wieku wśród nas­to­latek jest brak sza­cun­ku do ich ciała. Ku­rew­stwo w tych cza­sach tez nie is­tnieje, jest czymś pos­po­litym.Co byś zro­bił gdy­by nie zos­tała żad­na "nor­mla­na" ko­bieta na świecie?'' Kozdek 

5 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawy temat poruszyłaś. Faktycznie, są dziewczyny które nie mają szacunku dla siebie, to trochę przykre, ale skoro chcą takie być i dla nich to nic takiego to powodzenia z takim życiem..

  Pozdrawiam,
  http://ankakielczewska.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluję! Wygrałaś w konkursie na moim blogu: http://hour-day-life.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Nagie zdjęcia? Pewnie najczęściej są one wysyłane swojej drugiej połówce, tylko nie rozumiem dlaczego x.x Jeżeli te 2 osoby są ze sobą i mają takie potrzeby to niech robią to w rzeczywistości Przynajmniej mają pewność, że nikt tego nie wykorzysta bo nie będzie to forma zdjęcia.

  U mnie nowy post, zapraszam!
  Obserwuję ;)
  MÓJ BLOG-KLIIK

  OdpowiedzUsuń